Vemag Polska

Dla przemysłu

Przemysłowe wilki Seydelmann przy wysokich wydajnościach przekonują absolutnie klarowną jakością rozdrabniania. Wykonanie wilków zapewnia łatwe mycie i spełnia najwyższe standardy higieny. Typowe dla maszyn Seydelmann gładkie spawy bez szwów i spoin oraz masywna konstrukcja korpusu i leja ze stali nierdzewnej czynią te maszyny solidnymi, niezawodnymi i długowiecznymi. 
Seryjnie montowany wypychacz ślimaka roboczego gwarantuje szybką jego wymianę. Dalsze przemyślane szczegóły wyposażenia jak: lusterko w leju zasypowym, składany stopień bezpieczeństwa oraz przełączniki umieszczone na pulpicie sterowniczym czynią obsługę prostą i praktyczną.

Wilki uniwersalne

Uniwersalne wilki firmy Seydelmann przerabiają bez trudu mięso świeże, mięso poddane obróbce termicznej do 85° C, skóry, bloki tłuszczu oraz bloki mięsa mrożonego do -25°C oraz inne produkty spożywcze, niezależnie od konsystencji i temperatury. Przy tym mogą być opracowywane różne konsystencje np. świeże i zamrożone jednocześnie lub jedno po drugim.

Zrzut ekranu 2019-10-11 o 20.19.39.png

 

Wilki automatyczne

Ślimak roboczy i ślimak doprowadzający wilków automatycznych posiadają mocny dwu względnie trzybiegowy napęd. W celu uzyskania możliwie najlepszego rozdrobnienia surowca, prędkości obu ślimaków mogą być niezależnie załączane. Stożkowy ślimak zabiera również duże kawałki mięsa i doprowadza i je bez zblokowań do ślimaka roboczego. Pokrywa ochronna z wyłącznikiem zabezpiecza personel przed kontaktem z pracującym ślimakiem roboczym. 

 

Zrzut ekranu 2019-10-11 o 20.19.47.png

Wilki automatyczne  typu K przeznaczone są do zastosowań w przemyśle mleczarskim do rozdrabniania sera czy też masła. Posiadają specjalny ślimak doprowadzający, który wyposażony jest w zwoje zębate do łamania bloków i ich chwytania. Podczas uruchamiania biegu wstecznego ślimak doprowadzający może łatwo skorygować niekorzystne ułożenie surowca w leju, zwłaszcza przy nieforemnych lub bardzo dużych blokach. Zarówno geometria leja jak i nakrętka zamykająca zostały  specjalnie zaprojektowane do tego zakresu zastosowań.

Zrzut ekranu 2019-10-11 o 20.19.55.png

Wilki automatyczne z funkcją mieszania

Automatyczne wilki firmy Seydelmann posiadają jako opcję instalację mieszania wyposażoną w spiralę mieszającą lub łopatki, z dwiema prędkościami do przodu i do tyłu. Automatyczne wilki z mieszaniem łączące obie funkcje w jednej maszynie to idealne rozwiązanie jeśli surowiec ma być regularnie wymieszany  i standaryzowany.  

Zrzut ekranu 2019-10-11 o 20.20.05.png


Wilki z opcją mieszania

Wilki z opcją mieszania posiadają system wyposażony w spiralę mieszającą lub łopatki. Surowiec może być tu wymieszany z dodatkami funkcjonalnymi i przyprawami. Dwubiegowy napęd ślimaka roboczego wyposażony jest w krótkotrwały bieg wsteczny,  zapewniając, odpowiednie wymieszanie nawet najmniejszych ilości surowca.
Wilki z opcją mieszania stosowane są częściej niż wilki do  wilkowania wstępnego względnie do wilkowania wstępnego z mieszaniem. Jednocześnie można mieszać i standaryzować surowiec przed pierwszym wilkowaniem.  

Zrzut ekranu 2019-10-11 o 20.20.12.png

Wilki do mięsa mrożonego

Do rozdrabniania całych bloków mięsa mrożonego potrzebny jest silny napęd, mocny ślimak roboczy oraz solidny komplet tnący. Wilki do mięsa mrożonego firmy Seydelmann z extra mocnym silnikiem gwarantują perfekcyjne rozdrabnianie  całych bloków do -25 °C. Wstępne rozdrobnienie w wilku do mięsa mrożonego odbywa się już w leju z udziałem ślimaka roboczego, który posiada długie, zeszlifowane zwoje.   Przy każdym jego obrocie z zamrożonego bloku zostaje odcięty ok. 8 cm część bloku  i przetransportowana do kompletu tnącego.
 

Zrzut ekranu 2019-10-11 o 20.20.20.png

OSPRZĘT

Seydelmann oferuje optymalne zestawy tnące dla każdego rodzaju rozdrabnianego surowca i każdego zastosowania. Masywne i wolnozużywające się zestawy tnące wilków Seydelmann gwarantują klarowny obraz cięcia rozdrabnianego materiału zarówno przy mięsie świeżym, gotowanym jak i surowcu twardym,  mrożonym czy też ścięgnistym. W zależności od oczekiwań odnośnie wydajności, stopnia rozdrobnienia końcowego stosowane są odpowiednie zestawy tnące przy różnych średnicach gardzieli.
Standardowe zestawy tnące dla mięsa mielonego są 3- lub 5-częściowe. Składają się z szarpaka, jednego lub dwóch noży oraz jednego lub dwóch sit. Noże i siatki (patrząc od wylotu ) są uporządkowane naprzemiennie. W zależności od surowca wyjściowego można zrezygnować z szarpaka (np. w przypadku określonych rodzajów kiełbas parzonych, przy rozdrabianiu serów lub  produkcji hamburgerów ), stosując wtedy dodatkowe pierścienie dystansowe i noże ( np. przy rozdrabnianiu mięsa mrożonego).

Nóż odcinający

Opcjonalnie oferowany nóż cięcia końcowego, umieszczony bezpośrednio po ostatnim sicie wylotowym z gardzieli wilka pozwala poprawić jakość w przypadku kiełbas surowych, kiełbas z wkładkami gruborozdrobninymi oraz kiełbas na grilla. Nóż ten tnie mięso wychodzące z zestawu tnącego w postaci wstęgi lub „makaronu” i zapewnia im jednolite uziarnienie.

noz-wilk.jpg


Zestaw separujacy

Zestaw separujacy poprawia jakość rozdrabnianego surowca o jeden- do dwóch stopni jakościowych wyżej, usuwając przy tym części twarde i ścięgniste z surowca. Poprawia się przy tym wydajność produkcji dzięki eliminacji ręcznego czyszczenia zapychających się sit, ponieważ cząstki twarde i ścięgniste zostaną usunięte. Oszczędza to czas i zwiększa wydajność maszyny. 
Pneumatyka separatora gwarantuje dokładne i precyzyjne sterowanie procesem odścięgniania oraz usuwania żył i chrząstek. Zawór kulowy steruje precyzyjnie przebiegiem procesu, poprawiając efekt separacji. Przezroczysty wąż odprowadzający pozwala na ciągłą wizualną kontrolę jakości tego procesu.

zestaw-separujacy-wilk.jpg