Vemag Polska

Optimus

VARIOVAC Optimus umożliwia wejście w obszar ekonomicznego i zautomatyzowanego pakowania produktów żywnościowych, non-food i medycznych.
Niezależnie czy chcemy pakować próżniowo, w atmosferze ochronnej, opakowania typu SKIN, termokurczliwe czy napełniać gorącymi produktami - Optimus wyróżnia się doskonałą wydajnością we wszystkich dziedzinach. Przy zachowaniu kompaktowych wymiarów już od 3m długości zapewnia niezawodne i wydajne pakowanie wysokiej jakości! W swoim zakresie technologii i wydajności wyznacza standardy. Podobnie jak wszystkie inne maszyny VARIOVAC, Optimus wykorzystuje wysoko wydajany system VARIOVAC RapidAirSystem.
Optimus umożliwia osiągniecie wydajności pakowania do 13 cykli na minutę z zachowaniem doskonałego uformowania i wysokiej wytrzymałości opakowania. Twarde folie do 500 μm są formowane w idealne tacki za pomocą VARIOVAC RapidAirSystem.
Stabilna konstrukcja ze stali nierdzewnej, systemy podnoszące o dużej sile zamykania i optymalne możliwości czyszczenia, a tym samym wysoka higiena i łatwość obsługi sprawiają, że Optimus jest wiodącą termoformującą maszyną pakującą w swojej kategorii. 
Dla dostosowania maszyny dla Twoich potrzeb dostępne są różne warianty i typy urządzeń dodatkowych. W zależności od potrzeby, możliwe jest przedłużenie obszaru załadunku, zadrukowanie folii, czy też etykietowanie gotowego opakowania na maszynie.
Z przyjemnością przekonamy Cię o zaletach Optimusa podczas spotkania.

Szerokość folii:

 

320 mm / 355 mm / 360 mm / 420 mm / 460 mm

Długość odcinania:

 

150 – 400 mm

Głębokość opakowania:

 

do 110 mm

Długość ramy:

 

od 2,5m do 4,5 m

Sterowanie:

 

IPC 7" ekran dotykowy, z diagnostyką błędów i możliwością zgrania danych przez port USB lub Ethernet

Wydajność pakowania:

 

do 13 cykli/ min

Rodzaje opakowań:

 

Zgrzewanie / VAC / MAP / Skin / Steam / Obkurczanie

System chłodzenia narzędzi:

 

Chłodzenie w obiegu zamkniętym, bez zużycia wody

Przyłącze elektryczne:

 

3 x 230 V N/PE
3 x 400 V N/PE
50/60 Hz