Vemag Polska

Medycyna

Maszyny pakujące Variovac serii Medical Line przeznaczone są do sterylnych wyrobów; wszystkie maszyny tej linii są przystosowane do pracy w czystym otoczeniu.


Maszyny pakujące Variovac pracują efektywnie i niezawodnie, zapewniając bezpieczeństwo procesu produkcyjnego. Gwarantują powtarzalność parametrów oraz odpowiednie opakowanie dla produktów o wysokich wymogach, do folii miękkiej i twardej, folii aluminiowej jak również folii Tyvek. Wybór folii zależy m.in. od metody sterylizacji.    Każda maszyna jest indywidualnie dostosowana do Państwa wymogów związanych z opakowaniem i procesem automatyzacji.


Przy zastosowaniach medycznych bezpieczeństwo i ochrona produktu są na pierwszym miejscu. W celu poprawy funkcjonalności opakowań oferujemy różne metody ich otwarcia tj. szybkie i bezproblemowe ze szczególnym przeznaczeniem m.in. dla sal operacyjnych.


Do specyfiki wyposażenia maszyn Variovac Medical Line należą różne jednostki kontrolne: rejestracja wystawania produktu, kontrola folii oraz parametrów procesu takich jak: ciśnienie i temperatura. Standardem przy maszynach serii Medical Line firmy Variovac są oprócz tego: kontrola miejsc klejenia folii, czyste cięcie minimalizujące ilość resztek, monitorowanie zgrzewów, filtr z węglem aktywnym do oczyszczania powietrza służącego do formowania oraz centralny blok zaworów zużytego powietrza. 
Na życzenie maszyny mogą być wyposażone w system podnoszenia z napędem servo. Do dyspozycji klienta dostępne są różnorodne systemy do bezpośredniego nadruku folii.


Synchronizacja z automatycznym systemem załadowczym do urządzeń peryferyjnych jest prosta i łatwa do ustawiania. Opcjonalnie oferowana jest kontrola rozdzielenia i przekazania do kolejnego procesu. 


Zgodnie z Państwa wytycznymi stworzymy razem kształt opakowań – pojedynczych lub podwójnych. Chętnie zaprojektujemy wspólnie z Państwem rozwiązanie szyte na miarę do pakowania wymagających produktów.